Hemşire Selen Bilgin’in ölümünde doktor detayı

Olay, geçtiğimiz hafta Beylikdüzü’nde özel bir hastanede meydana geldi. Bir hastanede hemşire olarak çalışan ve dedesinin yoğun bakımda kaldığı başka bir hastanede refakatçi olarak giden hemşire Selen Bilgin, hastanenin bir odasında ölü bulundu. Genç hemşirenin şüpheli ölümü üzerine soruşturma başlatıldı.

Başlatılan soruşturma kapsamında, önce bilgisine başvurulan yoğun bakım doktoru Fatih A., daha sonra şüpheli olarak gözaltına alındı. Ortaya çıkan iddialara göre, genç hemşire Selen Bilgin’in koluna ameliyat öncesi uyutmak için verilen güçlü bir ilac enjekte edilmişti.

Sabah’tan Yunus Emre Kavak’ın haberine göre, aile bu ilacı doktorun enjekte ettiğini iddia ederken, gözaltına alınan doktor iddiaları kabul etmedi. Soruşturmayı sürdüren cumhuriyet savcısı, Fatih A.’yı “Olası kasta kadına karşı kasten öldürme”suçlamasıyla mahkemeye sevk etti. Mahkeme, tutuklanma talebiyle sevk edilen Fatih A. hakkında Adli Kontrol kararı vererek serbest bıraktı.

Soruşturmayı sürdüren savcılık, doktor Fatih A.’nın Adli Kontrolle serbest bırakılmasına itirazda bulundu. İtirazda bulunan savcılık doktor Fatih A.’nın tutuklanması talebinde bulundu.

ENJEKTÖR DOKTOR CEBİNDEN ÇIKMIŞTI

Doktor Fatih A.’nın detaylı ifadesi de ortaya çıktı. Doktor verdiği ifadesinde, Selen ile birkaç yıldır arkadaş olduklarını belirterek, ağrı kesici içeren serumu odaya götürdüğünü ve koluna enjekte ettiğini söyledi.

Daha sonra yine yoğun bakıma indiğini anlatan doktor Fatih A., döndüğünde uyuya kaldıklarını uyandığında Selen’i hareketsiz gördüğünü iddia etti.

Hayatını kaybeden Selen Bilgin’in koluna enjekte edildiği ilacın ampulü doktor Fatih A.’nın cebinde çıkmıştı. Enjektör üzerinde de parmak izi çalışması yapılacağı belirtildi.

ANNE İSYAN ETTİ

Konuyla ilgili açıklama yapan Selen Bilgin’in acılı annesi Nergül Bilgin “Benim kızım öldü, o dışarıda geziyor. Uçurdular kızımı gitti. Benim kızımın 24 yaşında hayatına kıydılar.

O gece kızımı aradım telefona bir erkek çıktı ‘kızınız biraz rahatsız hemen hastaneye gelebilirmisiniz’? dedi. Meğer o ara zaten kızım ölmüş. Sonra abim aradı Selen öldüğünü öğrendim.

İlacı benden istedi kendi koluna kendi yaptı demiş. Benim kızım neden kendi koluna anestezi vursun. Kızım yaptıysa senin cebinde neden şişesi çıkıyor.

Ortada bir şüphe var. Şimdi elini kolunu sallayarak gezmesin ben onun tutuklu olarak yargılanmasını istiyorum” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir